atatürk köşesi hakkımızda
yorumlar
sizde yorum gönderebilirsiniz.
Sinan Karakoyun
 
 
  Herkese selamlar aslında OGYM hakkında yazılması gerekenleri bizzati yazmaya kalkarsak epey bi uzun metin olur diye düşünüyorum.Ben kendimi bu yapılanma içersinde çeşitli dönemlerde aktif olarak gördüm.Tabiki oluşumu yaşayan kişilerden olduğuma inanıyorum.Bence OGYM üniversitelerde tez konusu olmalı diye düşünüyom.Günümüzde insan ilişkileri sanal hayattan dolayı çok önem kazanmıştır.Tabi bu ilişkileri kuran öğrenci koçları aile içersinde kurulamayan bağları nitekim öğrenciyle oluşturmaya başlamıştır.Zaten önemli olan sadece öğrencinin üniversiteye hazırlanırken yayınların ya da dersanelerin desteğinin yanında; hazırlanma aşamasında oluşan sosyolojik ve piskolojik vakaların çözümüne yardımcı olan Yalçın Bey gibi koçların varlığıdır.Bir öğrenci için en önemli öğelerden bitanesi öğrencilerin sahipsiz olmadığını göstermektir.İşte OGYM nin kurucusu Yalçın Beyin yaptığı en güzel çalışmada öğrencinin sahipsiz olmadığını gerekli her türlü desteğin verildiği bir kurum olduğunu göstermesidir.Unutmayın ki hala öğrenciler bu yapılanmayı unutmuyorlarsa bu yapılanmanın ne kadar samimi ve doğru oduğunu göstermektedir.
Başta Yalçın SOYUBOL ve bu oluşumda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunar.Her öğrencinin OGYM ayrıcalığını bir yaşam boyu yaşamalarını tavsiye ederim.
saygılarımla
 
 
Barış Ayaz
 
 
  Ey gidi ÖGYM.. Ömrümü yedi öğrencilerin :)) Şaka bi yana ordaki koç-öğrenci ilşkisini hiçbi öğretim kurumunda görmedim ben, hatta koçluk yaparken karşılaştığım öğrenci, tipleri, sorunlar şimdi bile benim için bi tecrube olarak duruyor... Ve unutulmayan dostluklar :)
 
 
Mesut Erarslan
 
 
  Yalçın abim OGYM nın belkemıgı kocluk anlayısının yegane tek ornegı gunumuz sınav sıstemınde ogrencı okul alıle ucgenınde 4. en onemlı sac ayagını olusturan egıtım koclugu sevgılı abım sayesınde hayata bır baska gozle bakar oldum cevremle olan ıletısımım arttı kendıme ozguvenım geldı onu cok sevıyorum.yaptıgı ısın hakkını verıyor ogrencılerıyle bırebır dıalog ıcınde onların her sorunuyla ılgılenıyorsun abım:D
 
 
Sencer Kısa
 
 
  Yalçın hocamla istanbulda tanıştık. Aslında bi hocadan çok abim di diyebilirim zaten koçluğundaki başarısıda öğrencilerine hocadan çok bi abi gibi davranmasıdır. Onun mantığı klasik ve klişeleşmiş rehberlik hizmetlerini kırmaktı ve bunu fazlasıyla başardı diyebilirim. Şuan üniversite öğrencisiyim ve bunu onun samimi koçluğuna borçluyum. Herşey için teşekkürler hocam ,koçum,abim...
 
 
Ecem Sop Fidanboy
 
 
  Ben de İzmir ÖGYM`NİN eski öğrencilerindendim arkadaşların sölediği gibi sınav stresi azaltmak için yapılması gerekenleri severek yaptılar bizlere bir aile gibi samimi yardımsever yaklaştılar özellikle yalçın ağabeyin yaptıkları uzun yıllar geçsede unutulmuyor.Her şey için teşekkürler iyi ki sizi tanımışım yalçın abicim.
 
 
Çağla Vural
 
 
  Yalçın hocam sayesinde çok önemli teknikler öğrendik bakış açımızı ve ufkumuzu NLP sayesinde genişletmemizi sağladı sınav stresimizi en azami şekile indirmede baya etkili oldu kendisinin bize sağladığı sıcaklık ve samimiyetle her türlü zorluğun üstesinden gelmeyi öğrendik Yalçın hocama çok teşekkür ediorum ve onu tanıdığım için kendimi çok şanslı hissdiyorum çok teşekkür ederiz yalçın hocam iyi ki warsın !!
 
 
Uğur Yavaş
 
 
  Ben de İzmir ÖGYM'nin eski öğrencilerindenim, ve hayatta şu anda bulunduğum yere gelmemde, kazandığım dostluklarda bu kurumun çok büyük bir payı var; çünkü özellikle Yalçın ağabeyin yakınlığı sayesinde ortama ve hocalarıma daha da uyum sağladım ve sayesinde ilerlemeye devam ettim. Gerçekten butik bir işletmenin nasıl olabileceğinin en güzel örneğidir ÖGYM; kişiye özel hizmeti, yakınlığı ve tavsiyeleriyle herkesten farklıdır. Her şey için teşekkürler.
 
 
Bahar Aradık
 
 
  Bende izmir ögym nin ilk öğrencileri arasındayım.O zaman ki günlerimi hatılıyorum da üstünden çok uzun yıllar geçsede unutulmayacak türden.Çünkü ordaki anlayış,diyalog,samimiyet çok farklı. O sınav sitresinin çok yoğun hissedilir şekilde yaşandığı dönemlerde yalçın hocamın bizlere destek oluşu,motive edişi,samimiyeti nasıl unutulabilir ki?Ben kendimi şanslı buluyorum yalçın hocamı tanıdığım için,onunla o zor günlerin üstesinden gelebildiğim için.Yalçın hocam herşey için teşekkür ederim!
 
 
Can İban 
 
 
  İzmir ÖGYM'nin ilk öğrencilerinden biri olmak, her zaman hayatımın bugüne kadar geçen süresinde dünyaya bakışımın oturmasını, benliğimi, çevremle olan iletişimimi ve karşılaştıklarımla baş edebilme yeteneğimi olumlu yönde etkilemiştir. Sadece NLP çalışmalarıyla ve eğitim danışmanlığı hizmetiyle değil, kurulan sıcak diyaloglarla, altın değerindeki tavsiyelerle ve en önemlisiyse bireye kendisinin önemli olduğunu hissettirmesiyle, gerçekten çok farklı bir anlam kazanıyor ÖGYM. Zor ya da keyifli anlarımızda yanınıza koşan birilerinin olması, hepinizi memnun eder. Önce Karşıyaka Anadolu Lisesi'ni bitirdim. Şimdi de İTÜ İnşaat Fakültesi Geomatik Mühendisliği 4. Sınıf'a geçtim. ÖGYM'nin Yalçın Abimizin girişimleri ile İstanbul'da da faaliyetlerine başlamasından sonra, üniversite yaşamımında da sorunlarımı dinleyen, yine yanımda olan birilerinin olmasını hissetmek güzeldi. İlerde, iş yaşantımda da, aile kurduğumda da bu desteğin süreceğinin bilincindeyim. Arkamdan gelen nice ÖGYM'de bulunan küçük arkadaşlarıma da, bizzat yardımcı olmayı hedefliyorum. Bir teşekkürün yetemeyeceği ölçüde minnettarım. İyi ki varsın ÖGYM.
 
 
Merve Başoğlu
 
 
  Ben yalçın abimizle izmirde tanışanlardanım.NLP uygulamaları ve öğrenci koçluğu konusunda bizlere çok yardımcı olmuşlardı.Geleceğimizi en doğru şekilde yönlendirmemizi sağladığın ve bize her aşamada destek olduğun için ne kadar teşekkür etsem azdır yalçın abi. En çok da öss'ye hazırlandığımız bu zor yılda belkide artık gerçekten yorulduğumuzu hissetmeye başladığımız dönemlerde başaracağıma inanmamı sağlayarak bana destak olduğun için çok teşekkür ederim yalçın abicim.Öğrencilerin üzerinde giderek daha fazla baskı oluşturan bu sistemde
umarım zamanla daha da çok öğrencinin sizinle tanışma fırsatı olur :D
 
 
Umut Sezer
 
 
  Yalçın abi okul yaşantım boyunca karşılaştığım ve kendimi şanslı hissetmemi sağlayan ender insanlardan biridir.Ondaki dost ve gerçekten samimiyetle yönlendirici olmak konusundaki başarısı tartışılmaz;ki beni en olumlu yönde etkileyen özelliklerinden biride budur.O yüzden her geçen gün kendisine bir teşekkür borçlu olduğum yönündeki düşüncelerim giderek kuvvetlenmektedir.
 
 
Gülçin Eriş

  Hepinize gönülden katılıyorum arkadaşlar :)
Bende ÖGYM'nin ilk öğrencilerindenim ve bundan da gurur duyuyorum. İyi ki diyorum,Yalçın abiyle tanışmışım.Onun sayesinde birçok şeyi öğrendim ve sonunda üniversitede istediğim bölüme kavuştum.Çok teşekkür ederim Yalçın abicim.İyi ki varsın, bizimlesin :)
 
 
Özlem Çevik

  Yalçın abimle tanışmam İzmir'de ÖGYM sayesinde gerçekleşti.Ve şimdi İstanbul'da da görüşmeye devam ediyorum.ÖGYM'yi kuruluşundan itibaren biliyorum ki,Yalçın Abi'yi bu konuda takdir etmek lazım.Öğrencilere sunduğu hizmetler gerek sınavlara yönelik,gerekse kişisel gelişime yönelik,hepsi çok kapsamlı ve bir öğrenci için gerekli şeyler.Sınavlara hazırlanan öğrenciler için sunduğu NLP,hızlı okuma,özel ders,koçluk vb.programlarla öğrencileri bire bir yakın takip ederek onların motivasyonunu yükseltiyor ve sınav öncesi streslerini azaltarak kendilerine güvenen gençler yetiştirmesini sağlıyor.Aynı zamanda,öğrencinin sosyal yaşamını aktif hale getirerek,kişisel gelişiminde aktif rol oynuyor.İşte tüm bunları yapan ÖGYM'nin değerli kurucusu Yalçın abi'me ve bu konuda desteği olan herkese teşekkürlerimi iletiyorum ve ÖGYM'yi herkese tavsiye ediyorum.
 
 
Selin Erel

  Bende İzmir ÖGYM'nin eski öğrencilerinden biriyim.Yalçın abimle tanıştığımız zamandan beri sınavlarla ilgili problemlerimiz, kişisel gelişimimizle ilgilenmekle ve sınavı da atlatmakla kalmayıp sınavdan sonra da bizi bir abi yakınlığıyla önemsedi, yol gösterdi, unutmadı.Hala bizimle uğraşıyor :) Bende ÖGYM için birşeyler yapıp yeni öğrencilere yardımcı olmayı çok isterim.Ben ve dönemimdeki tüm arkadaşlarım dahil seni tanıyan bütün ÖGYM öğrencilerinin çok şanslı olduğumuzu düşünerek sana teşekkür ediyorum Yalçın abicim :)
 
 
Sezgin Dilsiz

  mrb arkadaşlar;
ben dokuz eylül üni. ekonometri okuyorm.ogym nin bi parçası olmak isterdim.yalçın abiyle istanbulda tanıştık.mükemmel bir insan gerçekten, çok yardımı oldu bana izmiri sevmemi sağladı ilk başta:) o gerçek bir eğitmen bence iyi bir eğitim,iyi bir gelecek için onu ve ÖGYM'yi tercih eden birinin başarısız olma ihtimali yok diyebilirm.umarım bu oluşum büyür ve daha çok insan faydalanır bundan.teşekkürler:)
 
 
Özge Çetin

  Herkese merhabalar.Bütün ezberlerin bozulduğu bir ortamdı ÖGYM.Öğrenci-Koçluk Sisteminde İzmir'in öncüsü oldu.Öğrencilerin o odaya girmesiyle başlayan samimiyet hiç bozulmadı.Hep birlikte ağladık,güldük,eğlendik.Tabi bunların mimarı olan Yalçın Soyubol'u unutmamak gerekir.Öyle bir ambians vardı ki ÖGYM'de oradan gelen enerji herkesi etkiliyordu.Birçok kişi geçti o sıralardan ve birçok duygunun temeli atıldı... Şimdi şöyle bir bakıyorum da yapılan çalışmalar,gösterilen emek ve Yalçın Bey'in katkıları ile ÖGYM ayrı bir anlam kazandırdı,kişilerde.Herkese her şey için teşekkürler...
 
 
Çağan Dinçer

  Herkese selamlar.Bende ÖGYM öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum.Tabi Yalçın Soyubol sayesinde bu günlere geldik.Bugün üniversiteli olmanın keyfini birlikte yaşıyoruz.2 seneden beri yaptığımız çalışmaların karşılığını aldık. :) Hep morallimizi yüksek tutan Yalçın abi,iyi ki varsın...
 
 
Serkan Yalçındağ

  Evet;iyi ki ÖGYM var diyorum şimdi ve tabi ki Yalçın Hocam aynı zamanda abim.Bilgi almak için yanına gittiğimde bana bir şey söylemişti ; bundan sonra Serkan olarak mı yaşamak istersin yoksa Serkan Bey olarak mı? diye sonra bu söz hep aklıma geldi.Gerçekten defalarca kez teşekkür ediyorum ona son senemde zor durumdayken yardımcı oldu bana.Ve evet artık hedefimi gerçekleştirdim.Yalçın Abi'min yanına gidiyorum İzmir'e. Ama orada da peşini bırakacağımı sanmıyorum.Umarın sınav maratonunda olan şanslı insanlar onunla tanışırlar.ÖGYM ve Yalçın Hoca'ya binlerce teşekkür :D
 
 
Erol Rony Abravaya

  Üniversite ortamını ilk yalçın abi yaşattı bana.Bu sayede kazanma hırsımı ortaya çıkarmama yardım etti.Yalçın Abi'nin değişik yöntemleri gerçektende işe yaradı.Şimdi onun sayesinde üniversiteli oldum.Yalçın Abi herzaman bana biR öğretmenin gösterdiği ilgiden daha fazlasını gösterdi.Bir öğretmenden çok gerçekten abim oldu.Birde hep İzmir'den bahsetti sayesinde yarı İzmir'li oldum. :D herşey için sağol Yalçın Abi.
 
 
Leona Meltem Akifova

  Bundan tam 2 sene öncesinde Yalçın Abi sayesinde yabancı uyruklu öğrencilerin girdiği yös sınavı olduğunu ögrendim.Ben de onlardan biriydim.."Yabancı öğrenci."Hayatımı çizicek olan bu üniversite yoluna daha girmeden bir çok emeği geçmiştir.Hayalim olan Reklamcılık bölümünü burslu kazandım ve bunu Yalçın Abi'ye borçluyum.
 
 
Ceylan Kemaloğlu

  Sanıyorum ki ben de İzmir ÖGYM'nin ilk ögrencilerinden olmamin yanı sıra,"iyi ki de yolum ÖGYM'den geçmiş!"diyenlerdenimdir...Ulaşmak istediğim gelecek ve bunun doğrultusunda atmam gereken adımlar konusunda , aklımda binbir düsüncenin birbirini kovaladığı;gün geçtikçe istediklerimden emin olamamanin verdiği kararsızlığın yarattiığı endişe ve baskının beni bunalttığı o stres dolu süreçte,Yalçın Soyubol ve beraberindeki birbirinden değerli insanlardan,gerçekten de çok şey öğrendiğime inanıyorum.Gördüğüm şey sadece bir eğitim hizmetinden ibaret olmadı hiç bir zaman.Onların yakınlığı - sıcaklığı ve bizlere bir "AİLE " ymişcesine olan yaklaşımları sayesinde çok kısa bir sürede gözle görülür,ciddi bir ilerleme sarfettiğimi düsünüyorum.Yanımda her an ulaşabileceğim ve en önemlisi bu ulasabileceğim kişilerin"beni anlayan"insanlar olması,baş koyduğum o zorlu süreçte benim için en büyük destek oldu her zaman.Üstelik bu ilgi ve desteğin sadece o süreçle sinirli kalmadiğını gördüm ve bu şansa,ihtiyacım olan her anda ulaşabileceğimi bilmek,açmak üzere kararsız olduğum tüm o kapılardan geçişte benim en büyük gücüm oldu.Zorlu üniversiteye hazırlık maratonunu,üniversite yıllarını acısıyla tatlısıyla geride bıraktığım şu günlerde,yeni bir hayata adım atmak üzereyken,tekrar özellikle Yalçın Soyubol ve onun koşulsuz ilgisini , desteğini görmek hala benim yanımda olan en büyük kuvvettir sanıyorum.Umarım,daha nice ögrenci arkadasım da bu aileye katılma fırsatı bulur ve bizler kadar şanslı olur...İyi ki varsınız ve iyi ki sizleri tanımısım!Her sey icin teşekkür ederim... :)
 
 
Ege Özkurt

  Merhaba,bende Ögym'nin İstanbul'dan öğrencilerinden biriyim.Yalçın Abi'yle tanışarak derslerimde faydalı olucağımı sandım ama sandığımdanda fazlasını buldum.Çok değerli insanlarla tanıştım,çok güzel vakitler geçirdim ve derslerle ilgili her tür konuda karşımda bir yetkili bulmama yardımcı oldu.Gerek yüz yüze gerek telefonla konuşarak motive etmek konusundada Yalçın Abi'nin üstüne yoktur :) PES'te biraz eksiklikleri olsada iyiki tanımışım onu.Bundan sonrada kopmamak dileğiyle.Herşey için şimdilik teşşekürler :)
 
 
Doğukan Öztürk

  Yalçın Abi'yle tanışana kadar bir soru çözmekten bile acizdim.Daha başlarda bana günde 50 soru çöz dediğinde gülmüştüm,fakat bunu nasıl yaptığını bilmiyorum ama beni her gün calışır duruma getirdi ve bunu beni sıkmadan yaptı.Her gün kafe de sınav stresinden kurtulmam için buluştuğumuzu bilirim.Ayrıca bize örnek olarak tanıştırdığı üst dönem öğrenciler çok ilgi gösterdi.Kısaca geleceğimi Yalçın Abi sayesinde daha güzel yerlere taşıdığımı düşünüyorum.Her şey için teşekkür ederim Yalçın Abi.He bu arada yeni öğrencilere tavsiyem YGS'den önce 2 haftada bir YGS'den sonra her hafta olan sınavları kesinlikle kaçırmayın gelişiminizi takip etmek açısından ve test alışkanlığı kazanma açısından süper bir fırsat!
 
 
Simge Durur

  Ben ÖGYM'nin hem İzmir hem İstanbul ayağı olan kesimdenim=D.Ders tekniklerinde faydası olduğu kadar psikolojik açıdan yardım gören bir ferdiyim.Sınav stresleri dikkat dağınıklıkları ki en önemli problemim dikkatti.Yalçın Abi'nin dikkat çalışmaları ve desteğiyle şimdi Pamukkale Üniversitesi'nde istediğim yerde ve istediğim bölümü okuyorum.Özellikle bu yardımlarından dolayı Yalçın Abi ve ögym ailesine çok teşekkür ediyorum.(:
 
 
Merve Yılmaz

  Yalçın Abi'yle ygs'ye 3 ay kala tanışmamıza rağmen bana kattıkları,inkar edilmeyecek kadar çok.Ders çalışmamdaki düzeni,şu an kazandığım başarıyı kendisine borçluyum (: birtek ders çalışmakta değil,kişisel problemlerimizi ve benim çok büyük sorun yaşadığım 'öz güven' sorunumuda beraber aştık kendisine ve ÖGYM ailesine çok teşekkür ediyorum.
 
 
Cansın Topçu

  Ben ÖGYM ailesine tam bir yıl önce katıldım.Bu yılın benim için çok zor geçeceğini biliyordum ama Yalçın abi'nin desteği sayesinde bu zorlu yılı olabilecek en kolay şekilde atlattım ve istediğim bir yeri kazandım.Yalçin Abi'nin yardımlarıyla tabiki,aynısını sadece okul dersleri yada sınavlar için değil hayat dersleri içinde söyleyeblirim.:)Rahat ve güzel bir yıldı,Yalçın Abi çok teşekkür ederim. :)
 
 
İremnur Yananlı

  ÖGYM kesinlikle size sadece ne çözmenizi ne çalışmanızı öğreten bir yer değil.Eğer kendinizi gerçekten her anlamda geliştirmek istiyorsanız Yalçın abi'ye kendinizi teslim edin,meyvesini emin olun çok kısa sürede topluyorsunuz.:) Size en zor zamanınızda yardım eden mutlu anlarınızda birlikte gülen yeri geldiği zaman cezalarla bile olsa çalışmanızı sağlayan bir aileyiz biz.:) Bana da en zor yılımda yardım eden Yalçın Abi'ye ve ailenin geri kalanına teşekkür ediyorum.Mutlu sona ulaştık! :)
 
 
Ebru Işık

  Bende bir ÖGYM'liyim ve bu imkanı bana Yalçın abi sağladı.Bu sınava dershaneye gitmeden hazırlandım Yalçın abi'nin yardımı sayesinde konu konu hazırlanarak deneme sınavlarına girdim ve şimdi desteğini boşa çıkarmadığım için çok seviniyorum.Şimdi KTÜ'deyim belki bir çok öğrencinin giremeyeceği bir üni.Turizm ve Otelcilik okuyorum.Bu başarı senin sayende Yalçın abi,yardımların için ve elini üzerimden hiç çekmediğin için çok teşekkür ederim.:) Zor bir süreçti ama başardık.Üniversiteli olmayı onunla tanıdık onunla başaracağımıza inandık ve başardıkta,çok mutluyum.İyi ki varsın ÖGYM.
 
 
Selen Uçkun

  Yalçın abi sayesinde sınav senemi düşündüğümden daha kolay atlattım. Yalçın Abi aracılığıyla kendi dersaneme devam ederken birçok dersanenin birçok sınavına girerek iyi bir tecrübe kazandım, bu da bana farklı boyutta bir deneyim kazandırdı. O dönemlerde ders çalışmanın yanında motivasyon önemli bir yer kaplıyordu ve O bu konuda bizlere çok yardımcı oldu. Hocadan çok bizlerden biriymiş gibiydi ve hep bize çok yakındı. O yüzden sadece dersle ilgili kaygılarımızı değil kişisel kaygılarımızı da çekinmeden paylaştık ve Yalçın abi bir büyüğümüz olarak bize hep yol gösterdi. Biz hepimiz kocaman bir aile gibi olduk her zaman. Her konuda birbirimize yardım ettik, destek çıktık. Rakip olacagımız sınava beraber çalıştık, çoğu kez birbirimizi çalıştırdık. Hepsinden önemlisi buydu sanırım, birbirimize değer verdik. Çok kıymetli anılarımız oldu beraber ve baktık ki sene çoktan bitmiş. . Sonunun mutlu olmasını Yalçın Abiye borçluyum. İyiki varsın Yalçın Abi..
 
 
Kıvanç Türkoğlu

  Yalçın Abi seninle bir anda tanıştık önceleri herkesin tahmin ettıği gibi seni sıradan rehberlik hocası sanıyorduk; sonraki duruma bakılırsa bizden çok bizle gezen bir insan olduğunu anladık. Herkesin sınava girince bir korkusu olur ne zaman başlayayım, nasıl calışayım... Sen bize panik yapmadan neyi nasıl çalısacağımızı gösterdin. Bazen gece bazen gündüz hep aradın, öğrencilerinin boşluğa düşmemesini sağladın.Her hafta ayrı bir calışmayla bize geldin.Sadece ders değil, sosyal anlamda da bizi geliştiren bir insan olduğunu anladık. Sana cok şey borçluyuz.Şu kadarını söyleyebilirim; seni tanıyıp pişman olan bir oğrenci yoktur. İyi ki karşımıza çıkmışsın demeliyim. Üstelik sınav bitse hala Yalçın Abi olarak hayatımızdasın.
 
 
Hakan Philip Yıldırım

  Yalçın Abi'me
11.sınıfın sonlarında tanışıp birlikte çalışmaya başladık.Geriye bakıldığında bir buçuk sene oluyor ve bu zamanda çok değiştim,geliştim.Kesinlikle söyleyebilirim ki bunda ÖGYM ve senin katkıların büyük.Hatırlarım bir zamanlar barajı geçemezdim sınavda;ancak sen beni hep motive ettin,yol gösterdin.Bunu sadece sınav konusunda da yapmadın.Hayatımın her konusunu yine sana danıştım.Burda da bana hep yardımcı oldun.Bize NLP 'ler ile düşünme yeteneğimizi kullanmayı öğrettin.Oluşturduğun sıcak ortam ile kişisel gelişimimize ,insanlarla komünikasyonumuza katkıda bulundun.Ama benim için bunların yanında en önemlisi senin yardımın ile hedeflerime ulaştım.Ders hayatımda çalışmaya başladım.İstediğim bölüme girdim.Kişisel hayatımda utangaçlığımı bir kenara attım.İyi ki sen bize koçluktan bahsettiğin zaman kabul ettik.Herşey için teşekkür ederim ve umarım daha uzun bir süre yakınımdaki insanlardan biri olmaya devam edersin.
 
 
Sinem Dilsiz

  Yalçın abi ve ÖGYM ile tanışalı 1,5 yıl oldu. Keşke daha önce tanısaymışım diyorum çünkü üniversite sınavlarına hazırlık dönemimde Yalçın abinin bana gösterdiği desteği ve ilgiyi unutamam.Umutsuzluğa düştüğüm zamanlarda beni toparlayan o oldu. Bu yüzden çok teşekkür ediyorum Yalçın Abime O her zaman öğrencilerinin yanında olur, arkadaş gibi onları dinler, sorunlarda çözüm yolları önerir.Yani bu süreçten geçenleri geleceğe hazırlıyor. Bu zorlu dönemi atlatmamda onun rolü çok büyük. Sadece bu dönemde değil bundan sonra da ÖGYM’nin bir parçası olarak kalmak istiyorum.
 
 
Su Özdeniz

  ÖGYM ailesine 11. Sınıfın ikinci yarısında katıldım.Diyorim ki keşke daha önce dahil olsaymışım bu geniş aileye. Hiç pişman değilim. Cünkü Yalçın Abi ile tanıştıktan sonra sadece derslere, sınava bakış açınız değişmiyor. Hayata bakiş açınız değişiyor ve hayatı farklı şekillerde yorumlayabiliyorsunuz. Bunu yapan Yalçın abi ve değişik calişmaları. Değişik derken NLP den bahsediyorum. Ilk defa Yalçın abi ile tanıştığımda duydum bunu. Fakat pek ısınamamıştım, keşke daha önce ısınsaymışım dediğim de oldu. NLP bir sınav değil ama sınava olan yorumumuzu, düşüncelerinizi değiştiriyor. Mantık kurmayı ve mantıksal düşünmeyi hedefletiyor ki bu sınavlarda da diğer adaylardan bir ayrıcalık olarak karşımıza çıkıyor. Yalçın abi sırf sınav için bizim abimiz değildi, her konuda bizim yanımızda ve yardımcıydı. Bizim moralimiz bozuk olsa, kötü bir şey olsa o hep iyi yanından bakar pozitif düşünmeyi söyler. Hatta Yalçın abi nin gülmediği zaman yok bile denebilir. :) Isterdim ki Yalçın abi ve ögym ailesiyle daha öncelerde tanışmış ve kısa sürede elde ettiğimiz başarının daha fazlasını da yapabilseydik. :) ÖGYM ailesi bir birlik. Farklı kişilikler, güzel arkadaşlar.. Bu gruba dahil olduğum ve sınav dönemimde Yalçın abi nin yanımda olmasından dolayı çok mutluyum ve inşallah bu bağ hiç kopmaz. Iyi ki varsın gülen adam! :)
 
 
Burak Dokçetin

  İnsanlar soruyor sınava hazırlanırken ne yapıyorsun, nasıl hazırlanıyorsun.ÖGYM ile hazırlanıyorum dediğim de herkesin tepkisi aynı oluyor,çünkü kimse bilmiyor nasıl bir oluşum olduğunu. Anlatıyorsun,nlp yapıyorsun,hızlı okuma tekniği ögreniyorsun bunu anlayabiliyorlar , ama bu oluşumun içinde olanları yaşamayan anlayamaz o sıcaklığı hissedemez. ÖGYM yi bu düzeye getiren Yalçın abimiz. İlk başta her şey için teşekkür ederim Yalçın abi . Bana o kadar çok şey kattın hayat olsun ders olsun , sıcaklığınla, sevginle yaklaşıyorsun öğrencilerine. Öğretmen-öğrenci gözüyle değil abi kardeş gözüyle bakıyorsun bizlere. ÖGYM'de ders çalışmayı zevkli hale getiriyorsun sevdiriyorsun. ÖGYM'nin ortamı okul dershane ortamı gibi değil , daha samimi daha sıcak.  ÖGYM nin içine girdiğin zaman kopamıyorsun.Yalçın abi gülüşün hiç eksik olmasın hayatın da seni öyle sevdik biz. İyi ki ÖGYM'nin içinde bulunmuşum ve iyi ki seni tanımışım Yalçın abi. Tekrardan her şey için teşekkür ederim..
 
 
Bağdat Türkyılmaz

  Emeklerin için her zaman teşekkür ederim senin yerin bende çok ayrı hepte öyle olacak sen benim hayatımın hep en iyi koçu olarak kalacaksın... Hep bize bir abi oldun arkadaş oldun hayatta hiç pes etmemeyi ben senden öğrendim,emeklerin için teşekkür ederim...
 
 
Burhan Aslan

  Ögym ailesine 2011 yılının ortasın da katıldım.Benim için dönüm noktası olan bir yıl olacağını tahmin etmezdim.Telefon da ilk defa Yalçın abi ile konuştuğumuz da kendimi yakın hissettim bir insan bu kadar etkileyici konuşabilirdi eğitim koçluğuna ne gerek var derken bir an da Yalçın abiyle görüşmeye gittim ve öyle güzel anlattı ki sınava dair her şeyi bir an da kaygılarım son buldu ve kendimi ögym ailesin de buldum. Hayatım da verdiğim en doğru kararlardan birisidir Yalçın abiyle tanışmak ve ögym ailesine girmem bu benim için büyük bir şans Yalçın abi bir eğitim koçundan çok bir abi gibi yaklaştı her sorunumuza ilk başlar da direkt derslere yönelik değil de aktivitelere yönelik yaptığı işler bizim daha sosyal ve daha özgür olmamızı sağladı gerçekten ögym ye katılan her bireyi daha sosyal bireyler yapmayı başardı Yalçın abi sayesinde kalıcı dostluklar kurdum 11.sınıfın sonunda oluşup 12.sınıfın sonuna kadar süren grubumuzun her üyesiyle hala görüşmekte ve en yakınlarım ögym ailesinden olmaktadır yalçın abiye bu kadar güzel dostluklar kazandırdığı için gerçekten çok çok teşekkür ederim ve sınav çalışmalarına gelince eğitim koçu vasfı daha ağır basarak bizim farklı düşünmemizi ve ne kadar başarısız olursak olalım yine de denememizi isteyen her öğrenciyle tek tek ilgilenen birebirler yaparak sorunlarımızı anlatabilme imkani sağlayan adam gibi adamdir.Dersler ve sınav kazanma teknikleri gibi mesela nlp diye bir sey hiç duymamışken yalçın abinin nlp sorularıyla kafamız cok karışsada matematik problemlerini eskiye göre çok rahat çözebildiğim kesin hala da nlp derslerinin etkisi çok fazla hem sınava hazırlık yaptıran hem sizi sosyalleştiren bir koç bulmak gerçekten imkansiz bu işler maddiyatla olacak işler değil bence öğrencilerin bu kadar yalçın abiyi sevme nedenlerinin başın da yalçın abinin maddiyatı en sona atması ve para için bu işi yapmadığını öğrencilere yansıtmasıdır yalçın abi gibi bir abi kazandığım icin cok şanslı olduğumun farkın da ve abime cok teşekkür ediyorum biliyorum ki uzun yıllar üniversite sonun da da iş hayatım da da başım sıkıştığında Yalçın abiden yardım alıcam her sey için çok çok teşekkür ederim gülen adam :)
 
 
Ahmet Kıbrıslı

  Yalçın Soyubol ile 2001 senesinde İzmir’de tanıştım. kendisi hayatımda benim için çok önemli bir yere sahiptir. Kişiliği, dürüstlüğü, güleryüzlülüğü, yardımseverliği, vizyonu ve en önemlisi insan gibi insan olması ile tamamen güvenilebilecek nadir kişiliklerden biridir. OYDEM Dil Okullarının ilk kuruluş aşamasında vermiş olduğu manevi destekleri hiç bir zaman unutmayacağımızı dile getirmekten de memnuniyet duyarım.
İş hayatında kendisine başarılar dilerim.
 
 
Sadettin Ali Ömeroğlu

  2012 yılının nisan ayında  ÖGYM ile tanıştım. Meğerse o gün hayatımı değiştirecek çok güzel bir karar vermişim ve aynı gün ÖGYM ailesinin bir parçası oldum. Yaklaşık bir buçuk yıl eğitimim ve hayatımda verdiğim kararlarda Yalçın Abi'm bana yardımcı oldu. Normalde Yalçın abimin sadece eğitimimle ilgileneceğini düşünürken o bana öyle bir abi oldu ki verdiğim kararlarda,eğitimime yardımcı oldu ve özgüven verdi. Nlp çalışmaları sayesinde düşünerek hareket etmemi ve beynimi kullanabilmemi öğretti. Yaklaşık bir buçuk yılda beni derslerimde tepelere çıkarttı. Kısacası ÖGYM nin ticari bir kuruluş değilde saygı sevgi dostluk ve eğitime dayalı hayat bakışımı değiştiren eğlenceli bir kuruluş olduğunu anladım. İyi ki bu güzel ailenin bir parçası olmuşum ve iyi ki artık hep arayabileceğim bir abim var.
 
 
Hazal Sultan Öztürk

  Aslında yazacağım çok şey var fakat nerden başlasam bilmiyorum. En iyisi küçük bir açıklamayla başlamak. Üç yıldır ÖGYM ailesinin üyesiyim, oldukça tembel söz dinlemeyen programlarına doğru dürüst uyamayan Yalçın abinin 500 basan arabada 100le gidiyorsun dediği kızdığı ama aslında sevdiği (ki ben sevdiğini düşünüyorum)kısacası örnek alınmayacak bir öğrenciyim ama buna rağmen bu yıl üniversiteye yerleşiyorum. Bu durumdan şunu çıkartmalıyız ki bu ailede bıkmak usanmak yok yılmadan öğrenci için en doğrusu neyse onu uygulamak var. Şunu da özellikle vurgulamalıyım ki kar amacı gütmeyen bir oluşum bizzat kendi yaşadıklarımdan gördüm. Bahsetmem gereken bir diğer şeyde burada çok güzel dostluklar kurduğumuz ve kendimizi gerek sosyal gerek kültürel en önemlisinde insani açıdan geliştirdiğimizdir. Örneğin başlarda hiç konuşmayan çocuğun iki hafta sonunda bülbül gibi şakıdığını gördük biz.Eğer bu aileye katılmayı düşünürseniz doğru bir karar vermiş olursunuz. Son olarak Yalçın abi sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Her şey için sağol..
 
 
Kamil Sural

  Yalçın'ı Kıbrıs Şehitleri caddesinin bir ara sokağında açtıkları ÖGYM adını da bir kağıda yazıp kapısına yapıştırdıkları bürolarında tanıdım.Bir arkadaşları aracılığı ile benden NLP ve İLETİŞİM konularında , öğrencilerine katkı sağlamam konusunda yardım istemişlerdi.O mütevazi büroda öğrencilerle birlikte güzel şeyler yaptık. ÖGYM kendi çapında gelişti, öğrenci sayısı arttı. Ancak bu tür çalışmalar maddi destek gerektiriyordu.Tanıtılacak, ilanlar verilecek, reklamlar yapılacaktı.İşte o kaynak yoktu. Ama Yalçın'ı uzunca bir süre bütün zorluklarına rağmen hedefini gerçekleştirmek için ısrarlı çaba içinde gördüm.Takip edebildiğim kadarı ile güzel yerlerde şimdi.Başarılı olmasını, başarılarının devam etmesini içtenlikle istediğim genç bir arkadaşım. Umarım öyle olur.
 
 
Hasan Kaya

  Hepinizin Yalçın abim ve ögym için dilek ve temennileri mükemmel. Ama bunları okurken gerçekten şaşırmadım. Ben olayın biraz daha farklı tarafında kalan bir insan olarak Yalçın abiyi kendi tanığım tarafıyla sizlere anlatmaya çalışacağım.Yıl 2008 Mart ayının 26. Günü. Gerçekten o günden bugüne kişiliğinden, karakterinden, duruşundan, güzel Türkçesinden; her şeyden öte insanlığından çok faydalandığım değerli abimle gecesi gündüzü 24 saati dolu dolu 46 gün geçirdim. Ve o 46 gün boyunca hayatın insanlara çok şeyler kattığı, kısacası hayata dair her şeyi öğrettiği askerlik ortamının bana verdiği en değerli karakterdi Yalçın abim. Evli ve bir çocuk babası olarak Ankara Mamak ta askerliğin 46 gününü geçirdiğim değerli abim; şuanda bile genişleyen ailemin en değerli parçalarından bitanesisin. Eğitimci kimliğin ile sadece benim değil; yüzü aşkın askerin gerçekten her şeyinle gurur duyduğu bir insandın. Yapılan yorumlara göz atıyorumda eğitim yuvanda bile aynı sıcaklığı öğrencilerine aşılamışınki herkes iyi dileklerini belirtmiş, eğitim yuvanın ne kadar kaliteli olduğu buradan da rahatlıkla anlaşılıyorki değerli kardeşlerimizin hepsi seçkin üniversitelerin seçkin bölümlerinde okuyor. Seninle tekrar gurur duydum abim. Askerden izne geldiğim zaman bile daha ikinci izin günümde hemen seninle buluştuk ve kadıköyde o hoş sohbetini dinleme şerefine tekrar nail olmuştum abim. O günleri hiç unutamam.
Hayat herkesi belirli yerlere sürükler. Binlerce beyin, binlerce fikir binlerce düşünce binlerce görüşle karşı karşıya kalabilirsin. Sıcak baktığın beğendiğin beğenmediğin her şey olabilir. Ama işin içinde yalçın abi varsa onun beğenilmeyecek hiçbir tarafı yoktur. Kişiliğine karakterine insanlığına her şeyine saygı duyduğum değerli ağabeycim. Hayata binlerce kez teşekkürlerki senin gibi bir insanla bana tanışma fırsatı verdiği için.
Hayata dair istediğin tüm güzellikler seninle zaten olacaktır ağabeycim. Her zaman yapabileceğim olsada olmasada yanındayım. Eğitim kurumuna ve sana ve senin nezdinde yetiştirdiğin ve yetiştirmekte olduğun tüm öğrencilere sonsuz başarılar.
 
 
Selim Emre Akgil

  Yalçın Abiyle geçen sene mart ayında tanıştım.O zaman kendine güveni o kadar yüksek olmayan, utangaç ve içine kapanık denebilecek biriydim.Seneye üniversite sınavına girecektim ama ne bir planım vardı ne de bir düşüncem.Kısacası boşlukta gibiydim ve ne yapacağımı bilmiyordum.Derken Yalçın abiyle annem aracılığıyla tanıştım ve geçmişte eski ögrencilerinin onun için yazdığı andaçları okudum.Nerden bilebilirdim bir küsür yıl sonra benzer bir andacı benim yazacağımı Ama hayat sürprizlerle doluymuş meğerse. Andaçları okudukça Yalçın Abiyle tanışmaya karar verdim ve görüşüp başladık koçluğa.İlk başlarda geçen senelerin yorgunluğu ve son senenin belirsizliği nedeniyle programı aksattım.Ama zamanla Yalçın Abinin telkinleri ve motive etmesiyle hayatımda ilk defa düzenli ve programlı test çözmeye başladım.Yalçın Abi bunları yaparken beni aynı zamanda diğer arkadaşlarla da tanıştırıp zincirlerimi kırmamı sağladı.Arkadaş çevrem bi anda çok genişledi ve eskiden İstanbul içindeyken bile bir yere gitmek bana zor gelirken bu büyük engeli yani ulaşım engelini bile kaldırmama yardımcı olup, beni her tarafa gidebilen bir insan haline getirdi.Dış görünüş olarak deyim yerindeyse evrim geçirdim ve bunu da tabii ki Yalçın abime borçluyum. Uzun lafın kısası abartısız bir şekilde söyleyebilirim ki bu sene hem akademik hemde sosyal açıdan Yalçın abi sayesinde kendi mucizemi yarattım.Girmeyi haya bile edemediğim girsem mucize olur dediğim Bilgi Üniversitesinin İşletme-Ekonomi bölümünde %50 burslu okuyan bir öğrencisiyim artık.Tabiiki Yalçın abi sayesinde... ona ne kadar teşekkür etsem azdır.Çünkü tek başıma yapmamın çok zor olduğu şeyleri yapmamı sağladı.Bunu okuyan ve benimkine benzer durumda olan tüm arkadaşların kesinlikle Yalçın Abiyle tanışmasını tavsiye ederim.Ne değişecek veya ne katkı sağlayacak demeyin.Bende aynı lafları ilk başta söyledim ama şuan her anlamda tek başıma gelmemin çok zor olduğu bir noktadayım.
 
 
Serdar Faruk İşeri

  2009’da izlediğim Zoraki Kral filmini izlediğimde, kendimi Kral IV. George ile özdeşleştirmiştim ve keşke benim de Sir Lionel Logue gibi sosyal ve profesyonel yaşamımda özgüvenimi arttıracak bir desteğim olmasını istemiştim. Yalçın abi ile tanıştığımızda onun benim Lionel Logue’um olduğunu birkaç birebirden sonra anladım. Öncelikle profesyonel yaşama odaklı olarak görüşmeyi düşünüyordum ama o sosyal hayatta da özgüven sorunum olduğunu ilk başta oradan başlamamız gerektiğini profesyonel yaşam da onunla doğru orantılı olduğunu söyledi. Ve böylece bu günkü halime dönüştüm ama daha uzun bir yol var önümde. Bu yolda bana destek olacak kişi yine Yalçın abi olacak.
 
 
Berk Cengiz

  4 senedir ÖGYM ailesinin bir parçasıyım ve bu çok gurur verici. Bir çok yeni insan tanıma fırsatım oldu. Büyüklerimin bana kazandırdıklarını sayesinde bir çok şey öğrendim ve şimdi ben alt dönemlerim için aynı şeyi yapmak istiyorum.
 
 
Lara Aylin Yıldırım

  İki senedir ÖGYM'nin bir parçasıyım ve bu iki senede ÖGYM bana bir çok şey kattı. Yeni ve değerli arkadaşlıklar, iyi bir çalışma ortamı ve bana her konuda yardımcı olan, hedefim için gereken önemli adımı atmamı sağlayan Yalçın Abim. Çok güzel zamanlar geçirdim; toplu buluşmalar, bire birler ve hatta sınavlar bile beni sıkmadı. Bunun uzun süre daha bir parcası olmak dileğiyle geçirdiğimiz güzel zamanlar için herkese tesekkür ederim.
 
 
Simay Özkan

  Bu zorlu süreçte ne yapacağım ve nasıl calışacağım konusunda hiçbir fikrim yoktu. Çok endişeli ve telaşlıydım. Aslında sıfırdan baslamıstım. En zorlandığım zamanda Yalçın abi kurtarıcım oldu ve sayesinde ÖGYM gibi kocaman bir ailenin içinde kendimi buldum. Bir tek ders konusunda değil her anlamda desteğini esirgemedi. Emekleri ve hayatımı yonlendirdiği için Yalçın abiye çok teşekkür ediyorum.
 
 
Melda Sancar

  ÖGYM ile tanışmadan once adapte olamayacağımı düşünüyordum , çok farklı tiplerle karşılasacağımı sanıp endişe duyuyordum fakat bu düşüncelerim tanişana kadar geçerli oldu. Ben burada sadece eğitim açısından değil manevi her açıdan destek aldım. Birbirinden güzel insanla tanışıp hepsini hayatımın farklı noktalarına koydum. En önemlisi de bana her konuda desteğini eksik etmeyen Yalçın Abim oldu. Hayatım boyunca unutamayacağım manevi desteğiyle hep yanımda kalması dileğiyle...
 
 
Tolga Türkmenoğlu

  Sene başında babam "Yalçın adında bir eğitim koçu aradı seninle sınava hazırlıkla alakalı görüşmek istiyor" dediğinde yine sıkıcı klasik dersane tarzı bir organizasyona katılacağımı düşünmüştüm ve pekte içimden gelerek başlamamıştım ÖGYM'ye. Fakat içine girince ne kadar farklı ve öğrenciye yönelik olduğunu, bizleri hem akademik hem sosyal hemde bireysel anlamda ne kadar iyi hazırladığını gördum. Tabi burda asıl pay Yalçın abinin. Gruptaki arkadaşlık ortamında da cana yakın ve samimi arkadaşlar olduğu için hepsinden kolayı arkadaşlarla anlaşmak oldu. Benim sınav senemi kolaylastıran ve keyifli hale getiren Yalçın abiye ve ÖGYM ailesine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yıllarda da bu grupta kalıcı olucak olan..
 
 
Doğaner Özsaygılı

  Sevgili Yalçın Ağabeyime saygı ve sevgilerimi sunarak yazıma başlamak istiyorum. Ögym öğrencileri olarak belki de böyle bir oluşumun içinde bulunmamız güzel kaderimizin işaretiydi düşünüyorum. Hangimiz beklerdi ki bir gün telefon çalıcak ve ÖGYM ailesinin bir ferdi gelip bize bir eğitim sistemi sunacak! Hangimizin aklından böyle birşey geçerdi ki. Ama bu oluşum sayesinde öğrenciliğin sadece saatlerce çalışmak olmadığını , aktivitelerin de insanın eğitimine olumlu katkılar yapabileceğini , bu eğitim sistemine üye olarak sadece güzel bir gelecek değil güzel dostluklar da edinilenileciğini öğrendik. Bire bir dersler , nlp eğitimleri bunların dışında tadına doyulmaz turlar .. Bir çığır açıldı bence. Bunu bize yaşatan Yalçın Ağabeyimize şahsım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Her zaman da ÖGYM ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyacağım...
 
 
Ayşenur Ömeroğlu

  İki sene boyunca bu zorlu dönemde beni hiç yalnız bırakmayıp sene boyunca yanımda olduğun için çok teşekkür ederim. Sadece ders değil sıkıntım olduğu her konuda beni dinleyip yardımcı olan Yalçın abim, iyiki seni tanıyıp böyle büyük bir aileye katılmışım. Her şey için çok teşekkür ederim iyiki varsın:)
 
 
İpek Simay çelikmen

  Böyle önemli ve zorlu bir senede yanımda olduğun ve bir koçtan çok Yalçın Abim olduğun için çok teşekkür ederim.Üniversiteye giriş senesi herkes için zorlu bir dönem oldu ama sen ve burada tanıştığım yeni kişiler, bu seneyi en iyi şekilde geçirmeme yardımcı oldunuz. Bu öyle bir koçluk ilişkisi ki, bu zorlu sene bitsede aramızdaki bağ asla bitmez. Bana böyle güzel arkadaşlıklar ve verdiğin tavsiyeler için teşekkür ederim.
 
 
Dinç Daymen

  Üniversite sınavına hazırlandığım bu zorlu senede bana her konuda yardımcı oldun,yanımda oldun.Bu zorlu seneyi en iyi şekilde ve amaçladığım şekilde bitirmemi sağladın,yardım ettin.Bir hoca bir koç gibi değilde bir abi gibi yaklaştın hepimize.Bu güzel ÖGYM ailesiyle tanıştığım,tanıştırdığın için sonsuz teşekkürler.İyiki seninle tanışmışım abi.
 
 
Nilüfer Özkan

  Öncelikle bütün ÖGYM ailesine merhaba,Yalçın Abi'yle ilk tanıştığım zaman bu kadar eğlenceli bir koçluk çalışması olacağını ve kocaman bir ailenin parçası olacağımı tahmin etmiyordum. Sadece test çözmeyi zevkli ve sistematik bir hale getirdiğin için değil, her sorunumu çözmek için uğraştığın ve beni her zaman dinlediğin için teşekkür ederim Yalçın Abi. İyi ki bu ailenin bir parçası olmuşum.
 
 
Berke Kürdeşoğlu

  YGS ve LYS'ye hazırlanırken insanın piskolojisi normal olmuyor doğal olarak ama senin yardımlarınla hep normal kalmayı başardım. Gerektiğinde derdimi gerektiğinde sınavla ilgili endişelerimi anlattım ve hepsinde bana çok yardımcı oldun. Hep arkadaş, abi gibi olduğun için sana daha rahat alıştım ve ısındım. Benim için önemi büyük olan bir senede hep yanımda olup yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.
 
 
Atakan Ermete

  klasik bir giriş yapamıyorum çünkü türkçe ile olan sıkıntımı en iyi sen biliyorsun Yalçın abi.Bu sene sürekli bizimle ilgilendin, bizi önemsedin, çok teşekkür ederiz.Bizde seni dinlemeye çalıştık, elimizden geleni yaptık.Ben her şey için çok teşekkür ederim sana, çünkü Yalçın koç olmadın, bizlerin yalçın abisi oldun ve her konuyu paylaştık.Sosyal aktiviteler yaptık, maç yaptık.Tabi bunlar bir yana, gerçekten bu sene kazandığımız bölümler, üniversiteler de emeğin çok büyük.Her şey için çok teşekkür ederim Yalçın abi.Artık 4-5 sene sonra bilgisayar mühendisi olarak bir Yalçın abim vardı diye anlatabileceğim birini tanıdım.1 Sene birlikte olduk ama sanki uzun zamandır ilgileniyormuşsun gibi her dakika yanımda olduğun için saol Yalçın abi.
 
 
Alper Andre Toplayıcı

  Herkes gibi Yalçın Abiyle sınav senesi tanıştım. İlk başta yaptığı sınavlara ve programlara alışmakta zorlanmıştım ama sonradan hem samimiyeti ilerlettik hem de sınav sistemine alıştım. (Benim de Fenerbahçeli olmamın katkısı büyüktü.) Şimdi sınav senesi bitip geriye bakınca Yalçın Abi'nin söylediklerine hak veriyorum. Allahtan o testleri çözmüşüz. Ayrıca ilerleyen yıllarda devam edecek iyi bir ilişkimiz oldu çünkü Yalçın Abi öğrencilere arkadaş gibi yaklaşmasını bilen birisi. Sakın onun tavsiylerini kulak arkası etmeyin. Emeklerin için çok teşekkür ederim. :)
 
 
Tilda Gürünlü

  Yalçın abi ile tanıştığımızda sınava çok kısa bir süre vardı kendisi bana koçluktan çok abilik yaptı.Özellikle denemelerden sonra çok sohbet ederdik böylece beni daha iyi tanıyıp doğru hedefleri koymama da yardımcı oldu. Kısa sürede hem eğlendik hem çok şey öğrendim diyebilirim.Samimiyetiyle öğrencileri bir arada tutarak ÖGYM ailesini kurması da içtenliğinin bir simgesidir bana göre.Sağlam bağların hiç kopmaması dileğiyle...
 
 
Pınar Şahin

  Dünyanın en zor senesi olan üniversiteye hazırlanma sürecinde her öğrencinin bir eğitim koçunun desteğine ihtiyacı vardır.Ben de netbilde seni tanımış oldum Yalçın Abi.Senden oturup bahsederken aklıma yaptığın o zor denemeler geliyor ve o denemelerin çıkışında ki "nasıl geçti?" derken ki gülümsemen geliyor.Biliyorum bunların hepsini bizi en zora alıştırmak için yaptın.Biz ne kadar söylensekte verimini yılın sonunda aldık.Her zaman olumlu konusmalarınla benim arkamda oldun.Yılın başında senle YGS de ve LYS de alabileceklerimle ilgili bir tahmin yapmıştık ve inşallah öyle olur demiştik.Sınav sonucum ise seninle yaptığımız hesapla aynıydı, belkide o gazla bu puanı yakalamalıyım diyip yola devam ettim.Eminim senle tanışacak tüm öğrenciler senle çok iyi iletişim kuracaklar.Bende ki emeğin ve ilgin çok büyük Yalçın Abi.Bütün her şey için çok teşekkür ederim.Kendine iyi bak. :)
 
 
Melis Sara Kaya

  Öncelikle tüm ÖGYM ailesine selamlar.ÖGYM ailesine katılan herkesin dediği gibi bu aile banada çok şey kattı, hem akademik hem sosyal açıdan geliştirdi.Bu zorlu sınav dönemini Yalçın abinin koçluğu sayesinde çok güzel atlattım.İyi ki Yalçın abiyle tanışmışım ve bu ailenin bir parçası olmuşum.
 
 
İpek Özçakırlar

  Başarılı bir şekilde mezun edilen bir öğrencisiyim Yalçın Hocamızın. Bütün sene boyunca desteğini ve güvenini hiç eksik etmedi üzerimizden. Bu güveni boşa çıkarmamış olmak oldukça gurur verici. Sadece bir sene için değil çok uzun süreliğine eğitti bizleri. Çalışma disiplinini, azmi ve sabrı öğretti. Bu emek yıllar boyu unutulmaz. Kendisine bu birikimi ve bana kattıkları için sonsuz teşekkürler.
 
 
Ece Yılmaz

  Merhaba herkese
Aslında sınav senesi benim için değişimlerle dolu ve bir o kadar da zorlu bir dönemdi. Bu zorlu dönemin başında tanıştım Yalçın Abiyle ve kendimi bu yüzden cok şanslı hissediyorum. Çünkü ÖGYM sadece bir koçluk grubu değil. Oradaki samimiyet, dostluklar çok farkli. Özellikle Yalçın Abinin bana bu yolda gerek akademik başarı gerek hayat başarısı olarak çok katkısı oldu. Zor sınavlarıyla beni hep güçlendirdi, umutsuz olduğum zamanlarda hep destek oldu, motive etti. Her zaman doğru tercihler yapmamı sağladı. Nasıl geçeceğini düşündüğüm sene su gibi geldi geçti ve artık hayatta mutlu olacağımı umduğum bir döneme geçiş yapıyorum. Küçük gibi görünen büyük bir ailenin parçası olduğum icin çok mutluyum. Her şey için tekrar tekrar teşekkürler.
 
 
Seçil Nur Dinçer

  Yalçın hocamla yolculuğumuza başladığımızdan sonraki süreç boyunca hep desteğini hissettim. Gerek son sınıf gerek mezun yılında verdiğimiz stratejik kararlar ve oluşturduğumuz plan sayesinde bu zorlu tempoda kendime güvenimi çok arttırdı. Hem sakin hem de işini iyi bilen bir destekleyici. Iyi ki var.
 
 
Devrim Sarıçiçek

  Açıkçası büyük bir dikkatle ve özenle başladığım 2016-2017 sezonunun sonu Türkiye ile bitmedi.Programları YGS'ye kadar eksiksiz yapmaya çalıştım ve meyvesini aldım.YGS'de beklediğim sonucu aldım.Nisan ayında gelen Fransa'dan kabulüm biraz salmama neden oldu ve sonuçları da aynı oldu.Şimdi Fransa'da hukuk okuyacağım.LYS'de de TM'de kırk üç bininci oldum.Umarım pişman olmam ve bu sene yaptığım uğraşların bana önemli bir tecrübe yarattığına inanıyorum.Programlı çalışma konusunda özellikle.Bundan sonra sınava gireceklere tavsiyem programlı çalışmaları ve kendine güvenmeleri.
 
 
Thomas Peltekçi

Yalçın Abi ile tanışmamız dershane aracılığıyla gerçekleşti.Başta kafasına göre hedef koyup nasıl çalışacağını bilmeyen bir öğrenciydim. Zamanla Yalçın Abi ile bir kaç denemeden sonra birlikte hedef koyduk.Bu süreçte hep yanımda hep destekçim oldu.Program kontrolleri benim için bir alışkanlık oldu.O kontrolleri hep arayacağım.Onun sayesinde nasıl çalışılması gerektiğimi öğrendim.Bu alışkanlık ve gereksinimler beni 400.000 yukarıya attı, ve hedefimize ulaştık.İyisiyle kötüsüyle bir serüveni bitirdik.Hocam iyi ki tanışmışım sizle.BÜYÜK GÖZTEPELİ
 
 
Pelin Demir

Ögym ile tanıştığım ilk günü hatırlıyorumda, Yalçın abi ile konuşmamızdan sonra eve gidip anne tam istediğim bir eğitim sistemi demiştim. Açıkcası zorlayıcı sınavları ile meşhur olduğunu bilseydim bu kadar istekli olmazdım herahalde.
Ciddi manada 12. Sınıf stresimi yok eden,yeri geldiğinde bana yol gösteren fikir veren sırlarımı bile rahatça paylaştığım bir abi oldu ,Yalçın Abi. Her hafta yaptığı sınavlar ,ki bazen ayaklarım geri gidiyordu ama mecburdum gitmeye.Çünkü Yalçın Abi etkisi benim sınav da zaman yönetimimi en zor sorularla karşılaşınca nasıl çözümler bulmam gerektiğimi gösterdi. Sınav yılı bir çok öğrenci için çok stresli ve zorlayıcı geçer ama bizim için gerek grup çalışmaları gerekse birebir çalışmalar tüm stresi aldı.Yerine güzel umutlar hedefler koydu. Verdiği programları bitirmek için çabalamak bile benim için büyük bir şeydi. Bir daha sınava hazırlansam yine ÖGYM ailesinde olmak isterim.Çok şükür öyle bir derdim kalmadı. Bu yıl üstüm de bulunan tüm emeklerin sabrın için teşekkür ederim. İyi ki varsın Yalçın abi.Her halde senle çalışmasaydım mezun tayfadan olurdum.
 
 
Barış Zenginli

Yalçın Abi ve dolayısıyla ÖGYM ailesi ile sınav senemin başında tanıştım. Şu anki başarımı elde etmem de kendisinin payı çok büyük. Çünkü o bana sınav senesinin sadece derslerle, çalışmakla, sınavlara girmekle geçmemesi gerektiğini ve başarının böyle elde edilmediğini gösterdi. İnsanın kendisine zaman ayırması gerektiğini, sosyal hayatının devam etmesi gerektiğini anlamamı sağladı. Çünkü asıl olay düzenli çalışırken yanına hayatınının da devam etmesi.Bu sizi rahatlatıyor ve sınava 2-3 ay kala sıkılmanızı, sınava çalışmayı bırakmamanızı sağlıyor. Yalçın Abinin en çok bize düzenlediği turnuvaları, maçları, buluşmaları hatırlayacağım. Tabii her gün programı kontrol etmek için saat farketmeksizin aramaları da çok hoş anılar(yanlış hatırlamıyorsam en geç kontrol saati rekoru bendeydi en son). Kısacası Yalçın abi bu stres dolu senenin aslında bu kadar zor olmadığını sadece doğru yönetilmesi gerektiğine ikna ediyor bizi.
 
 
Nareg Boynukalın

Yalçın Abiyle sınava son 4 ay kala tanıştım. Kendime olan güvenimin git gide azaldığı ve çalışma düzenim konusunda büyük kaygılar yaşadığım bir dönemde galiba çok kritik bir hamle oldu benim için koçluk sistemi. Çünkü sistemsiz ve kendi kafama göre hareket ederken yeni bir iradenin oluşup tam bocalamaya başlamışken dengemin tekrar kurulmasını sağladı. Bana kattığı akademik başarıyı bir kenara bırakacak olursak bile “ Sistemli Çalışma” dediğimiz olayın insana kattığı özgüven ve iç huzur asla yadırganamaz. Benim günümüz öğrencilerinde istisna olarak nitelendirdiğim yüksek iradeli öğrencileri saymazsak, genel öğrenci profilinin olmazsa olmazıdır destek çıkan bir dış irade. Bunu da Yalçın Abi fazlasıyla sağlıyor. teşekkür ederim.
 
 
 
 
hakkımızda
© 2012 ÖGYM
facebook sayfamızı beğenin
facebook sayfamızı beğenin
facebook sayfamızı beğenin