hızlı okuma nlp kariyer planlama
koçluk
  Koçluk, herkese hitap eden, kendini geliştirme, kaynaklarını kullanarak iş ve yaşamda başarılı ve verimli bir şekilde uyumu yakalamayı sağlayan bir sistemdir.
Bir kişinin kendi performansını en yüksek seviyeye çıkartıp onu dışa vurmasını sağlar, onlara öğretmektense onların öğrenmesine yardımcı olur.
Koçluk esas itibarıyla yetiştirme ve geliştirmede kullanılan bir yöntemdir.Temelinde öğrencinin kontrollü bir şekilde öğrenmesi vardır.
Hem kurumun amaçlarına ulaşmasını sağlayan hem de çalışanların ve ekiplerin yetkin kılınmasını hedefleyen bir yönetim ve etkileşim şeklidir.
Farklı bir tanımla koçluk,kişinin kendi benliği içinde kendini tanımasına yardım eden bir süreçtir.Kişi,yetenek ve becerilerini keşfettikçe başarıya giden yol ortaya çıkmaktadır.
Eğitim koçluğu öğrencinin eğitimiyle devamlı ilgilenen ve onu başarıya götüren,uzman koçlarla uygulanan yeni bir eğitim sistemi olarak tanımlanabilir.
Eğitim-öğretim sisteminin eksikliklerini gidermeye çalışan eğitim koçluğu öğrencilerin; araştırma ve yaratıcılık yönlerinin geliştirilmesine,öğrenmede aktif hale gelmelerine ve eğitim-öğretimde ezbercilikten kurtulmalarına çalışmaktadır.
 
   
 
 
hakkımızda
© 2012 ÖGYM
facebook sayfamızı beğenin
facebook sayfamızı beğenin
facebook sayfamızı beğenin